Přemysl Zeman

Kdo je Přemysl Zeman?

Rodilý Mladoboleslavák, otec dvouleté holčičky a manžel, který se již od roku 2009 angažuje v komunální politice v Mladé Boleslavi. Jsem vystudovaným inženýrem ekonomie v současné době působícím v oblasti stavebního developmentu a nemovitostí. V minulosti jsem zastával manažerské pozice ve ŠKODA AUTO, ale také jsem hrál profesionálně lední hokej za BK Mladá Boleslav. Ve volném čase se kromě rodiny věnuji cestování, sledování celosvětového dění, rád se podívám na dobrý film či si přečtu zajímavou knihu, a když to čas a rodina dovolí, věnuji se také rekreačně sportu, v zimě především lednímu hokeji a spinningu, v létě potom jízdě na kole, kolečkových bruslích či běhu.

Moje vize pro Mladou Boleslav

Potenciál našeho města je značný. Mou snahou je tento potenciál naplnit. Věřím, že se Mladá Boleslav může stát městem, kam se budou zástupci a občané jiných obcí jezdit inspirovat a rádi se sem budou vracet. Historie a pověst našeho města je významně propojena s automobilkou ŠKODA. Často je to to jediné, s čím si naše město přespolní spojují. Ve spolupráci s automobilkou, ale i jinými technologickými a IT firmami je možné naše město pozvednout na průkopníka nových technologií ulehčující život běžným občanům a často i eliminující dopady průmyslové činnosti a s tím souvisejících negativních jevů a důsledků.

Na co bych se sám chtěl zaměřit?

Mým primárním zaměřením je oblast sportu. Již od roku 2009 působím v Komisi pro sport a tělovýchovu, kde se mi podařilo jako předsedovi ve spolupráci se členy komise upravit a prosadit podmínky rozdělování dotací na činnost sportovních oddílů mládeže v našem městě, ale i principy fungování této komise tak, aby byly transparentní a spravedlivé. Zkušenosti jsem také získal svým čtyřletým působením ve Výboru sportu a tělovýchovy Středočeského kraje. Do budoucna bych se ale rád zaměřil ve větším detailu i na hospodaření města a městských společností. Zároveň bych se chtěl pokusit vhodnými nástroji aktivovat občanskou společnost na poli společenském, kulturním, volnočasovém a sociálním.