Iva Bílková

Kdo je Iva Bílková?

Jmenuji se Iva Bílková a jsem zahradnice, předsedkyně Okrašlovacího spolku Mladé Boleslavi, členka komise životního prostředí a členka komise pro zdravé město Magistrátu města, jsem členka ochránců přírody ČSOP Klenice, celý život pracuji v oboru zahradní architektury, mám praxi jako správce městské zeleně, pracovala jsem na oddělení životního prostředí, věnuji se poradenství v oblasti ochrany zeleně a ochrany životního prostředí. Tato práce (jsem OSVČ), je i mým koníčkem, mám ráda historické parky a zahrady, arboristiku, dendrologii, urbanismus, návrhy zahrad, fotografování, přirodu a obzvĺášť hory, grilování a posezení s přáteli. Sportu už se, s výjimkou lyžování, nemůžu věnovat aktivně, o to raději jezdím s dcerou na závody v aerobiku nebo se chodím dívat na florbal nebo fotbal.

Moje vize pro město?

Přála bych si, aby byla Mladá Boleslav TOP městem ! Aby měla Boleslav spoustu zeleně, parků, stromořadí, dětských hřišť, vodních prvků, kvalitní životní prostředí, funkční dopravu a krásná, čistá a bezpečná veřejná prostranství. Za důležitou považuji také podporu spolků a občanské společnosti. Aby se nám, Boleslavákům, zde dobře žilo, protože tady jsme doma.

Na co bych se rád zaměřila?

Na kvalitu a bezpečnost veřejných prostranství, na dopravu vstřícnou k chodcům, na zelenou a modrou infrastrukturu, zejména na zadržování dešťové vody v městské krajině, na zlepšování stavu zeleně, zelené fasády, na bezpečná a zajímavá dětská hřiště, na údržbu zeleně tak, aby stromy, které se vysadí také přežily, protože teprve kvalitní vzrostlá zeleň zlepšuje mikroklima města a ochlazuje městské prostředí, na dostatek sportovišť, ...