Dana Naimanová

Kdo je Dana Naimanová?

Jsem vdaná a společně s manželem vychováváme dceru a syna. Pracuji jako učitelka na Střední zdravotnické škole v Mladé Boleslavi, kde jsem i sama studovala a po maturitě více než 20 let pracovala na Záchranné službě v Mladé Boleslavi. Studiem na Pedagogické fakultě v Olomouci jsem si doplnila potřebné vzdělání a začala předávat zkušenosti budoucím sestřičkám. Svůj volný čas věnuji rodině, ráda jezdím na kole či kolečkových bruslích, ráda plavu a miluji procházky do přírody.

Moje vize pro Mladou Boleslav?

Mám ráda Mladou Boleslav, narodila jsem se tady, mám zde rodinu, přátele i zaměstnání. Historické město Mladá Boleslav i celý region nabízí nejen díky průmyslovému zaměření obrovské možnosti z pohledu získání zaměstnání a stává se tím velice atraktivní lokalitou. Využijme této výhody a nabídněme nejen možnost zaměstnání, ale především výborné podmínky pro spokojený život. Tyto podmínky musí být zaměřeny i na odvětví, která jsou pro rozvoj města klíčová jako jsou zdravotnictví, vzdělávání, kulturní a sportovní vyžití pro širokou veřejnost. Nezřizujme pouze ubytovny pro pracovníky, ale nabídněme možnosti dostupného bydlení pro celé rodiny, kvalitní vzdělávání pro děti i dospělé a možnosti rekvalifikace pro lidi z jiných odvětví a také zajistěme lékařskou péči na nejvyšší úrovni pro všechny, kteří do našeho města za prací přicházejí.

Na co bych se sama chtěla zaměřit?

Pokud se podívám na pro mě blízký obor zdravotnictví, tak jednou z priorit by mělo být zajištění dostatku kvalitního zdravotnického personálu. Přestože má naše město výhody v podobě moderní nemocnice s vysokou úrovní péče a zdravotnické školy s dlouholetou tradicí, tak se přesto nedaří zajistit dostatek kvalifikovaného personálu. Chtěla bych zlepšit podmínky lékařů a sester, nabídnout jim možnost dostupného bydlení i pro jejich rodiny, možnost rozvoje jejich kvalifikace a tím zvýšit atraktivitu mladoboleslavského zdravotnictví. Samotné zdravotnictví nelze odtrhnout od dalších aktivit města, protože bez vzájemného propojení s oblastmi jako jsou kapacity škol a školek, možnosti kulturních a sportovních aktivit pro širokou veřejnost se dál ve zlepšení podmínek nepohneme.