Bezpečnost v Mladé Boleslavi

TOP 09 - Mladá Boleslav | 22. srpna 2018

V posledních dnech se rozpoutala poměrně živá diskuze na facebooku ve sdíleném příspěvku pana Fremla týkající se bezpečnosti v Mladé Boleslavi. Jelikož jsme byli autorem příspěvku též vyzváni k vyjádření našeho stanoviska, rádi bychom tak na následujících řádcích učinili.

Bezpečností situaci ve městě považujeme za jeden z hlavních problémů, který, což je nutné si přiznat, se bez významné změny bude s vysokou pravděpodobností spíše prohlubovat. ...

Přečíst celé

Není kultura jako kultura

Rostislav Steiner | 30. srpna 2018

„Aby se vlk nažral a koza zůstala celá“, aneb jak uspokojit hlad boleslavského diváka a zároveň nevytunelovat městský rozpočet? Je to otázka, která mezi mnohými obyvateli města Mladá Boleslav víří vášnivé diskuse, ale závěrem vždy dojdou k dalšímu tradičnímu českému „babo, raď“.

Dlouhé dny a týdny jsme se zamýšleli nad tím, jak si se situací poradit. Nebudeme hledat chyby, které dnešní vedení města podniká, jelikož je to odpovědnost jich samých a věříme, že tak konají v souladu se svým nejlepším vědomím a svědomím. Jsou tu však skutečnosti, které nás vedou k zamyšlení, proč veřejný názor oslovených obyvatel vesměs vypovídá o skutečnosti, jak je Mladá Boleslav městem průmyslovým, avšak kultura tu žádná není. Dle mého názoru to není zcela pravdivé tvrzení. Kultura je v Boleslavi velmi rozsáhlá, kvalitní a nutno podotknout, že i velmi štědře dotovaná ve srovnání s ostatní městy České Republiky (pozn.: nejen z městského rozpočtu, kde jsou dotační kvóty stanoveny jistými pravidly, ale i ze soukromého sektoru). Proč je tedy tento názor tak často slyšet?

Přečíst celé

Jak volit

TOP 09 - Mladá Boleslav | 3. října 2018

Jak volit, abyste volili ty, které volit chcete? Víte, že můžete dělit hlasy? Preferenční hlasy fungují naprosto jinak, než v parlamentních volbách.

Volit můžete 5. a 6. října ve svém volebním okrsku. Pokud se nemůžete do volební místnosti dostavit, můžete kontaktovat volební komisi, která za vámi vyšle dva své členy s přenosnou volební urnou. Volební místnosti jsou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.

Přečíst celé